CloseMaximizeMinimize تبلیغات وبلاگ
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی
گزيده اي از : آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی
فالوده چند میوه | دسرهااین فالوده از چندین میوه خوشمزه تشکیل شده است که شامل زغال اختهِ، انار، شیر سویا وماست است که کاملاً رفع تشنگی می‌کند.

از ابتدا تا انتها:10 دقیقه

مواد لازم برای 2 نفر:

· 1 عد موز پوست گرفته و خرد شده
· 4/1 پیمانه زغال اخته تازه یا یخ زده
· 4/1 پیمانه توت فرنگی تازه یا یخ زده
· 4/3 پیمانه شیرسویا یا شیر کم چرب
· 2/1 پیمانه آب میوه انار و زغال اخته و انگور خنک
· 2/1 پیمانه ماست یخ زده وانیلی یا پودر میوه آناناس

طرز تهیه:
در یک مخلوط کن ترکیبی از موز و توتها سیر آب میوه ها را ریخته تا یکدست شود.برچسبها : فالوده - چند - میوه
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 28 اسفند 1388 ساعت 21:14
فالوده توت فرنگی | دسرهااین فالوده سالم و خوش طعم به یک چشم به هم زدن می تواند از توت فرنگی و  تمشک درست شود.

از ابتدا تا انتها:10 دقیقه

مواد لازم برای 4 نفر:

5/1 پیمانه توت فرنگی
نصف پیمانه تمشک 
1 پیمانه شیر فاقد چربی

170 گرم ماست هلوی کم چربی

1 پیمانه یخ خرد شده

طرز تهیه:

در مخلوط کن میوه ها و شیر و ماست را ترکیب می کنیم تا وقتی که صاف و یک دست شود.
به تدریج یخ ها را اضافه می کنیم و باز هم به مخلوط کردن ادامه می‌دهیم. در صورت تمایل هر لیوان را با میوه ای تازه آرایش دهید.برچسبها : فالوده - توت - فرنگی
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 28 اسفند 1388 ساعت 21:11
فالوده زغال اخته | دسرهااین فالوده سالم و خوش طعم به یک چشم به هم زدن می تواند از زغال اخته و شاتوت یخ زده یا تازه درست شود.

از ابتدا تا انتها:10 دقیقه

مواد لازم برای 4 نفر:
5/1 پیمانه زغال اخته
نصف پیمانه شاتوت یخ زده یا تازه
170 گرم ماست هلوی کم چربی
1 پیمانه یخ خرد شده

طرز تهیه:

در مخلوط کن میوه ها و شیر و ماست را ترکیب می کنیم تا وقتی که صاف و یک دست شود.
به تدریج یخ ها را اضافه می کنیم و باز هم به مخلوط کردن ادامه می‌دهیم. در صورت تمایل هر لیوان را با میوه ای تازه آرایش دهید.


ادامه مطلب

برچسبها : فالوده - زغال - اخته
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 28 اسفند 1388 ساعت 21:03
فالوده هلو | عمومياین فالوده سالم و خوش طعم به یک چشم به هم زدن می تواند از هلو و شلیل و یا زردآلو درست شود.

از ابتدا تا انتها:10 دقیقه

مواد لازم برای 4 نفر:

· 2 پیمانه هلو و شلیل و یا زردآلوی رسیده و برش خورده
· 1 پیمانه شیر فاقد چربی
· 170 گرم ماست هلوی کم چربی
· 1 پیمانه یخ خرد شده

طرز تهیه:

در مخلوط کن میوه ها و شیر و ماست را ترکیب می کنیم تا وقتی که صاف و یک دست شود.
به تدریج یخ ها را اضافه می کنیم و باز هم به مخلوط کردن ادامه می‌دهیم. در صورت تمایل هر لیوان را با میوه ای تازه آرایش دهید.برچسبها : فالوده - هلو
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 28 اسفند 1388 ساعت 20:53
سالاد میوه ژلاتینه | كنسومه پتاژ و اردور

سالاد میوه ژلاتینه متشکل از انواع توتها و آناناس و پرتقال و گردو و کرفس خرد شده و آب سیب و پرتقال وژلاتین .
طرز تهیه این درست مانند دسر ژله است ولی با شیرینی خیلی کمتر از دسر که بشه بعنوان سالاد به کار برد .

نکته :
از آب کله و پاچه و زبان گوسفند و گوساله صاف شده به همراه قطعات خرد شده گوشت زبان و .... هم میشه این پیش غذا های سرد ژلاتینه رو تهیه کردو داخلش هم سبزیجات معطر و رنگی خرد کرد . معمولا برای آب کله پاچه و زبان نیازی به افزودن پودر ژلاتین نیست . ولی کاملا چربی اون رو جدا و صاف کنین . از اسانس و ادویه جاتی مانند جوز هندی و هل و دارچین و زعفرون و وانیل و ... بنا به ذائقه خودتون هم میتونین برای خوش طعم کردن اون بهره بگیرین . بدیهی است که از رنگ های مجاز خوارکی با مارکهای معتبر هم میشه گهگاهی کمک گرفت ... ولی نه همیشه ....!

ایده هایی برای انواع " ترین ژلاتینه " با پوره مانگو و گوشت بوقلمون یا مرغ و ماهی و میگو آب پز و کالباس خرد شده و سبزیجات و کاهو خرد شده وانواع میوه

نکته :
تهیه ژلاتینه با میوه جات و پودر زلاتین و آب میوه جات طبیعی ازتهیه دسر ژله آماده صنعتی خیلی بهتره . هم مقدار شکر و شیرینی ان دست خودمونه و دیگه میتونیم نریزیم .هم اینکه از آب میوه و میوه جات طبیعی استفاده شده .من این رو به کیک ها و شیرینی ها ترجیح میدم و فکر میکنم سالمتر و رژیمی تره .خصوصا اگه با سس یا کرم کم چرب و ساده ای هم سرو بشه .

چه کسی ممکن است که از این پیش غذا و پس غذا ها خوشش نیاد ؟؟!! مخصوصا اینکه خانگی باشه و طبیعی .

برچسبها : سالاد - میوه - ژلاتینه
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 28 اسفند 1388 ساعت 00:33
ژلاتینه پنیر و گوجه فرنگی | كنسومه پتاژ و اردوراین پیش غذاهای ژلاتینه بیشتر جنبه دکوراتیو و تزیین میز و سفره پذیرایی رو داره و به نوعی اردوور بشمار میره .

مواد لازم :
2 پیمانه آب گوجه فرنگی
2 پیمانه آب مرغ صاف شده
فیله گوجه فرنگی خرد شده یک پیمانه
نصف قاشق غ پودر پیاز خشک کرده
نصف قاشق غ پودر کرفس خشک کرده
نصف قاشق غ پودر اورگانو
نمک و فلفل سیاه
ژلاتین پودر 2 قاشق غ پر
پنیر خامه ای 4/3 پیمانه
شیرپر چرب و غلیظ 3/2 پیمانه

طرز تهیه :
نیمی از آب گوجه فرنگی رو روی حرارت بذارین تا داغ بشه نمک و فلفل بزنین . بعد پودر ژلاتین رو با اون مخلوط کنین و هم بزنین و باقی آب گوجه رو داخلش بریزین . و بذارین خنک بشه . پنیر رو با هم زن بزنین تا نرم و یک دست بشه و و سپس با آب گوجه فرنگی مخلوط کنین وفیله خرد شده گ.جه فرنگی و مواد خشک دیگه رو بهش اضافه کنین . میتونین داخلش کمی فلفل دلمه ای سبز و زرد و نارنجی هم خرد کنین تا قشنگتر بشه . قالب نچسب رو توی جا یخی بذارین تا کاملا بدنه اش سرد و یخ بشه و حالا مواد رو داخلش بریزین و توی جایخی بذارین . کمی که خودش رو گرفتاز جا یخی در بیارین تا یخ نزنه و داخل یخچال بذارین .

نکته :
این اسپیک یا پیش غذای ژلاتینه در واقع بیشتر برای تزیین غذاها وخوراک های سرد بکار میره . با ماست کیسه ای هم میتونین روش شکوفه بزنین . یا با خیار و زیتون و سبزیجات دیگه و ماکارونی گوش فیل و حلزونی و ... اطرافش رو تزیین کنین .برچسبها : ژلاتینه - پنیر - گوجه - فرنگی
نوشته شده توسط آشپز در پنجشنبه 27 اسفند 1388 ساعت 23:44
ژلاتینه میگو و تحم مرغ با سس رمولاد ( Aspic ) | كنسومه پتاژ و اردوردرواقع این پیش غذا به انگلیسی Aspic خونده میشه .

مواد لازم :
پودر ژلاتین 2 قاشق غ پر
تخم مرغ 4 عدد پخته و سفت
آب مرغ یا آب گوشت دو پیمانه
یک پیمانه نخود سبزپخته
میگو آب پز یک پیمانه
گوجه گیلاسی برای تزیین

طرز تهیه :
آبگوشت داغ رو با پودر ژلاتین مخلوط کنین و بذارین کاملا سرد بشه . کمی از اون رو ته ظرف بریزین و بذارین خوب سفت بشه و ببنده . بعد مواد رو داخل ظرف ترین ( قالب مستطیل چهار گوش ) با تزیین بچینین .
البته میتونین بدون اینکه ابتدا از مایع زلاتینه کف قالب بریزین ...مستقیم مواد رو ته بچینین و بعد باقی مایع ژلاتینه رو روی مواد داخل قالب بریزین و بذارین توی جا یخی خودش رو بگیره و وقتی خودش رو گرفت - قبل از اینکه یخ بزنه در بیارین و توی یخچال بذارین بمونه . موقع سرو باید طوری سفت باشه که بتونین این " ترین " رو با کارد برش بزنین . غیر از قالب " ترین " ( مستطیل ) میتونین از انواع قالب های بزرگ و کوچیک هم استفاده کنین .

سس رمولاد

مواد لازم:
خیار شور ریز خرد شده در حدود 100 گرم
دو پیمانه سس مایونز
جعفری و کرفس خرد شده یک تا دو قاشق
طرز تهیه:
سس مایونز رو با جعفری و کرفس و خیار شور ی که زیر خرد کرده ایم و با آب لیموترش و نمک و فلفل مخلوط میکنیم . این سس برای سرو سالادها و غذاهای گوشتی و غذاهای سرد مناسب هستن .

این قالب هم برای روز " عشاق " !نکته : با آب و پودر ژلاتین و اسانس هم میتونین این پیش غذای ژلاتینی رو تهیه کنین ولی با آب مرغ خوشمزه تر و مغذی تر میشه و روشی برای ترغیب کودکان برای خوردن غذاهایی است که شاید ازش امتناع می کنن .
نکته : برای تهیه این پیش غذا از قالب های تزیین کوچک هم میشه استفاده کرد . و در این صورت میتونین برای تزیین کنار دیس و سینی غذاهای اصلی هم ازش بهره ببرین .نکته : به جای مواد فوق میتونین از کالباس و گوشت و مرغ خرد شده و یا مواد دلخواه مانند ذرت و براکلی و فلفل دلمه ای خرد شده وشوید و سبزیجات معطر دیگه و هویج رنده شده و یا خرد شده و مارچوبه و قارچ و کلم دکمه ای پخته و استفاده کنین .

نکته :هم میتونین مواد رو طبقه طبقه بچینین و هم مواد رو داخل هم مخلوط کنین و در هم بچینین و البته مراقب یاشن که ترکیب رنگی متفاوتی رو تشکیل بدن تا جالب تر بشه .نکته :برای سبزیجاتی که قراره ژلاتینه بشن بهتره بخار پز کنین و سپس شک برودتی بدین تا رنگ شون حفظ بشه . به این ترتیب که در مدت زمان کوتاه تری بپزین تا سبزیجات له نشن و شکل شون رو از دست ندن و بعد بلافاصله آب داغ رو تخلیه کرده و آب یخ روش باز کنین تا شوک ببینن .برچسبها : تزین - ژلاتینه - میگو - تحم - مرغ - رمولاد - aspic
نوشته شده توسط آشپز در پنجشنبه 27 اسفند 1388 ساعت 23:38
طرز تهیه نان فسائی برای نوروز | کیک و شیرینیمواد لازم :

آرد سفید نیم کیلو
آرد گندم نیم کیلو
آرد نخودچی یک استکان و نیم
پودر قند نیم کیلو
روغن جامد چهار صد گرم

طرز تهیه :
همه آردها را در یک ظرف بزرگ ریخته و روغن را به آهستگی به آن اضافه میکنیم . وقتی نصف روغن را به مواد اضافه کردیم خوب ورز داده و یکبار چرخ میکنیم. بعد باقی روغن را اضافه کرده و یکبار دیگر مایه را چرخ کرده و خوب ورز میدهیم . وقتی به حدی رسید که دیگر به دست نچسبید آنرا روی یک سینی به قطر نیم سانت پهن کرده  و با قالب یا اگر نداریم با یک استکان به شکل ماه در میاوریم . سپس مقداری زعفران را در آب حل کرده و با برس مخصوص شیرینی پزی یا پشت قاشق چایخوری روی شیرینی ها را زعفران میزنیم. بهتر است برای تزئین روی آن از سیاه دانه استفاده کنیم اگر نه که پودر پسته هم میتوانیم بریزید. فر را با حرارت یکصد و نود درجه سانتیگراد روشن کرده و سینی که شیرینی ها را در آن چیده ایم در فر میگذاریم. حدود پنج دقیقه وقت لازم است تا شیرینی شما آماده شود.

توجه : تصاویر در ادامه مطلب


ادامه مطلب

برچسبها : طرز - تهیه - نان - فسائی - برای - نوروز
نوشته شده توسط آشپز در پنجشنبه 27 اسفند 1388 ساعت 00:07
طرز تهیه کلوچه نخودچی برای نوروز | کیک و شیرینیمواد لازم :
آرد نخودچی نیم کیلو
پودر قند دویست و پنجاه گرم
روغن جامد حدود سیصد گرم
هل به مقدار دلخواه
دو عدد هل ساییده کافیه

طرز تهیه :
ابتدا آرد نخودچی را الک میکنیم که کاملا نرم و یک دست شود. در یک کاسه بزرگ ریخته و پودر قندرا هم الک کرده به آن اضافه میکنیم . سپس هل را ریخته و خوب با هم مخلوط میکنیم. روغن جامد را کمی حرارت میدهیم که آب شود. بعد آهسته آهسته روغن را به مواد اضافه میکنیم.

گفته شد روغن جامد سیصد گرم اما معمولا دویست و بیست سی گرم کافیه. همه را یکجا نریزید . همینطورکه دارید روغن را میریزید مواد را ورز دهید. حدود صدو پنجاه گرم از روغن را که ریختید مواد خود را یکبار چرخ کنید. اینکار باعث میشود که کلوچه شما ترد تر و خوشرنگ تر شود.

اگر بعد از چرخ کردن احساس کردید که هنوز به روغن نیاز دارد یواش یواش باقی روغن خود را به آن اضافه کنید. اما دقت کنید که مایه به روغن نیفتد. بعد از حدود نیم ساعت ورز دادن یک تکه از مایه را در دست خود گلوله کرده  و امتحان کنید که از هم وا نرود. اگر دیدید درست گرد شد وقت آن است که شروع به گلوله کردن مایه کنید.

نیاز به توضیح بیشتر نیست فقط خاطر نشان می کنم که کلوچه ها را با فاصله در سینی بچینید. روی هر کلوچه با نوک قاشق چایخوری دو عدد نیم دایره مثل مارک شانل بوجود آورده . سپس یک عدد خلال پسته در آن فرو کنید.

حرارت فر باید سیصد درجه سانتیگراد باشد . حتما چراغ فر را روشن بگذارید. همین که برق روغن از روی کلوچه شما رفت یعنی کلوچه آماده است. دقت کنید حتما اجازه دهید کلوچه ها سرد شوند و بعد آنها را یکی یکی از ظرف جدا کنید.

بهترین شیوه برای نگهداری شیرینی استفاده از ظرفهایی است که در آنها محکم میشود. در این صورت میتوانید اطمینان داشته باشید که شیرینی های شما تا عید خشک نمیشوند. یادمان باشد شیرینی را هرگز در یخچال نمیگذاریم چون بسیار خشک و  بد بو میشوند. تنها شیرینی که نگهداری آن در یخچال لازم و ضروری است لوز است.


ادامه مطلب

برچسبها : طرز - تهیه - کلوچه - نخودچی - برای - نوروز
نوشته شده توسط آشپز در چهارشنبه 26 اسفند 1388 ساعت 21:31
طرز تهیه سوهان عسلی برای نوروز | کیک و شیرینیمواد لازم:
یک استکان شکر
یک استکان بادام خلال شده
دو قاشق مربا خوری روغن جامد
دو قاشق مرباخوری عسل
دو قاشق مربا خوری آب
پسته به مقدار لازم
زعفران در صورت تمایل

طرز تهیه :
کاسه ای که میخواین توش سوهانتون رو درست کنید حتما باید یا روحی باشه یا استیل که رنگ سوهان معلوم شود .

اول یک استکان شکر را بهمراه دو قاشق مربا خوری آب و دو قاشق مربا خوری روغن جامد و دو قاشق مرباخوری عسل داخل کاسه ریخته و روی حرارت بسیار ملایم قرار میدهیم. دقت کنید . اگر شعله زیر کاسه زیاد باشه عسلتون فورا با شکر مخلوط شده و هر دو باهم میسوزن.

بعد از چند دقیقه محتویات داخل کاسه شروع به حل شدن کرده و یواش یواش به صورت خمیر کرم رنگی در میاد. یادتون باشد اگر میخواین به سوهانتون زعفران اضافه کنید باید زعفران سائیده را به همان دو قاشق مربا خوری آب اضافه کرده و در مایه بریزید . اما این نوع سوهان بدون زعفران هم بقدری خوشرنگ از آب درمیاید که نیاز به آن نیست. امتحان کنید.

با یک قاشق دسته بلند یواش یواش مایه را هم زده و فرصت دهید تا همه مواد با هم مخلوط شده و در یکدیگر حل شوند.

بعد از اینکه رنگ مایه در حال تغییر به سمت طلایی است یک استکان بادام خرد شده یا خلال را در آن ریخته و آرام آرام بهم بزنید. در این زمان میبینید که تمام محتویات کاسه به بادام میچسبد. نگران نباشید. یواش یواش در اثر حرارت بادام در مواد شروع به حل شدن میکند. آرام آرام مایه را هم بزنید اما نه زیاد چون هم زدن زیاد باعث خورد شدن بادام ها میشود. بادام شما بتدریج رنگ طلایی به خود میگیرد. و آهسته آهسته رو به قهوه ای روشن و سپس قهوه ای تیره تر میرود.

زمانی که رنگ آن به حد مطلوب رسید شعله را باز هم کمتر کرده و سینی استیل را که از قبل ته آن را چرب کرده اید نزدیک آورده و آرام آرام شروع به ریختن سوهان در سینی نمایید. مواظب باشید که برای ریختن پسته روی سوهان ها حتما از یک نفر کمک بگیرید چون همزمان نمیتوانید این دو کار را با هم انجام دهید و این باعث میشود رنگ سوهان شما سیاه شود. زیباترین سایز هر سوهان یک قاشق مرباخوری است. مواظب باشید که نسوزید. سوهان خیلی داغ است از اینکه پسته ها را هم بروی آن اضافه کردید زمان لازم است تا سوهان ها سرد شده و به اصطلاح خودشو ول بده. بعد خیلی راحت میتوایند آنها را از سینی جدا کرده و در ظرف بچینید .

زمان ریختر مایع بروی سینی بسیار مهم است اگر عجله کنید سوهان چسبناک می شود پس پیشنهاد می کنیم که یک ظرف آی خنک در کنار خود داشته باشید و به تناوب قدری از مایع را در آن بریزید و آزمایش کنید بهترین زمان برای ریختر بروی سینی ا پیدا کنید .

توجه : تصاویر در ادامه مطلب


ادامه مطلب

برچسبها : طرز - تهیه - سوهان - عسلی - برای - نوروز
نوشته شده توسط آشپز در چهارشنبه 26 اسفند 1388 ساعت 21:24
نوشته هاي پيشين
:: توجه :: براي مشاهده هر پوشه يا مطلب کافيست بروي عنوان آن کليک نمائيد تا باز يا بسته شود
صفحات: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  13  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228]  [229]  [230]  [231]  [232]  [233]  [234]  [235]  [236]  [237]  [238]  [239]  [240]  [241]  [242]  [243]  [244]  [245]  [246]  [247]  [248]  [249]  [250]  [251]  [252]  [253]  [254]  [255]  [256]  [257]  [258]  [259]  [260]  [261]  [262]  [263]  [264]  [265]  [266]  [267]  [268]  [269]  [270]  [271]  [272]  [273]  [274]  [275]  [276]  [277]  [278]  [279]  [280]  [281]  [282]  [283]  [284]  [285]  [286]  [287]  [288]  [289]  [290]  [291]  [292]  [293]  [294]  [295]  [296]  [297]  [298]  [299]  [300]  [301]  [302]  [303]  [304]  [305]  [306]  [307]  [308]  
صفحه بعدي - صفحه شانسي - صفحه قبلي
ليست برچسبهاي وبلاگ
فرانسه - آموزش - دیگ - mahsol - خوری - خاکشیر - غذاهاى - گوجه‌سبز - ورمیشل - سندرم - گلاب - طلایی - غذاها - استامبولی - قيصي - توپک - فوندو - بیجار - دورنگ - tone - نارگیلی - دلبرو - اندونزي - حلوائي - ینون - زمستاني - کاکا - کاربرد - سریع - سودمند - پزد - تبخال - شامي - چوبی - شاورما - فارس - تابه - فراموش - استان - یاهو - طریقه - گرفتن - گوش - turned - khoshab - nimro - پاکستانی - در - noktehaye - آشاوه - بهداشت - پاتیسیر - سنگ - اختاپوس - baraye - اسپانیولی - همه - راتاتوی - موکا - daraje - desere - گوشتی - کیبه - shoma - nim - بلورین - سیسیل - جات - سوهان - دیس - دوقلوها - ablimo - نذری - دائره - افرادی - مشهدی - يوناني - کوردُن - افشره - تبریزی - هندی - پنه - ملایر - بیشتر - amade - برنج - غذایی - گرداندن - بوشهر - پودر - یلدا - mamnoe - تحم - بهارنارنج - اسکار - kado - شهر - غذاي - گشنیزی - nane - مناسب - فصل - تشیرشمث - limoee - angor - سال - غذا - اسنک - موز - بانو - وابیج - سیخی - raveshe - مواد - نکته - shahd - ‌فویل‌ - farsi - havij - ترد - آجی - برکشایر - فلزات - agha - قطاب - سرخو - گلپر - شست - لوبیاچشم - زولبیا - سوکیاکی - livane - haye - شوکران - گیری - لیموزین - موسیر - گـراتن - سواحل - توتی - ghalebi - sini - یاسوج - english - بهتر - خطرناک - احکام - مرکب - میترا - پوف - بروجرد - فضیلت - بروکلی - معجون - gosht - استیک - سمبوسه - خوراك - باتارد - قیماق - goje - اشکنه - پاپریکا - پسته - سالد - ژله - خوراکهاي - mahi - یکی - تاس‌کباب - بندرعباس - morakab - حلواي - نسکافه - مایکروویو - tootfarangi - شیر - طریق - ژيگو - سالم - استراگانف - مفید - خورشی - آزاد - onse - قزوین - آمریکائی - لیلا - چطور - کولی - olete - باقلوای - کالزونه - فرنی - اسید - مجلسی - خمیر - آبلیموی - گربه - یارد - دیوار - khorake - برانیز - mofid - سینی - وقارچ - مقوی - سوپ - گلاسه - گراتن - barge - منزل - شیرین - خاویار - ماش - ‌‌‌مناسب - آوکادو - کرمان - پفی - کاسرول - روستايي - چهارنفر - gooder - خورش - آجیل - سوفله - سبزی‌های - براى - apricot - کنجد - لبنانی - بارداری - بردن - vasayel - كوفته - reshte - پاچه - خشک - نکنید - وزن - خوش - سرماخوردگی - بادامی - روسی - هزاری - گروه - کنتاکی - برياني - گل - khiray